Wróć na portal Mindly.pl 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 8676 razy

Jak zgłosić sprawę

Przed zgłoszeniem sprawy do SOLVIT, proszę przeczytać uważnie poniższą informację:

  • SOLVIT nie jest siecią informacyjną lub udzielającą porad prawnych
  • (Informacje na temat praw obywateli w Europie oraz indywidualne porady prawne są dostępne tutaj)

  • SOLVIT nie rozpatruje sporów pomiedzy przedsiebiorstwami, miedzy przedsiebiorstwem a konsumentem, ani skarg przeciwko instytucjom UE
  • (Aby skontaktowac sie z sieciami zajmujacymi sie kwestiami lezacymi poza kompetencjami sieci SOLVIT prosze kliknac tutaj)

  • SOLVIT zajmuje się wyłącznie problemami wynikającymi z niewłaściwego stosowania prawa UE przez władze publiczne w państwach członkowskich UE

Jeżeli Państwa problem należy do tej ostatniej kategorii, sprawa może zostać zgłoszona do SOLVIT.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z oświadczeniem o ochronie prywatności SOLVIT (3) przed podaniem swoich danych osobowych.

Informujemy równiez, ze zgloszenie sprawy do SOLVIT nie wplywa w zaden sposób na bieg terminów wynikajacych z prawa krajowego, których nalezy przestrzegac dla zagwarantowania mozliwosci skorzystania z przyslugujacych praw. Na przyklad, jezeli zgodnie z przepisami krajowymi od decyzji administracyjnej mozna odwolac sie w ciagu trzech miesiecy, maja Panstwo mozliwosc zlozenia skargi dotyczacej tej decyzji do SOLVIT, lecz równoczesnie nalezy zlozyc we wlasciwym terminie odwolanie od decyzji, aby nie stracic do tego prawa.

Jak wnieść skargę w systemie SOLVIT:

  • Online (Zalecany sposób wniesienia skargi)
  • Pocztą, faksem lub mailem: Word msw8 - 64 KB [64 KB] (Centra SOLVIT)

Deklaracja polityki dotyczącej prowadzenia spraw przedłożonych przez pośredników

Usługi świadczone przez SOLVIT są bezpłatne. SOLVIT prowadzić będzie sprawy związane ze skargami złożonymi przez obywateli lub przedsiębiorstwa, lub też pośredników działających w ich imieniu. W tym ostatnim przypadku, jeżeli pośrednicy nakładają na swoich klientów opłaty za świadczone przez nich usługi, SOLVIT może wymagać informowania klientów o bezpłatnym korzystaniu z usług SOLVIT i może się z nimi bezpośrednio skontaktować. Ponadto jeżeli pośrednik jest doradcą prawnym, SOLVIT może wymagać przedkładania skarg wraz z analizą prawną i pełnym opisem znaczących faktów. SOLVIT może odmówić prowadzenia spraw, w przypadku których kryteria nie zostały spełnione lub nie mogą zostać spełnione.

Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji EUROPA.wortale.net.


Dodaj swój komentarz

SOLWIT

| mapa witryny | login