Wróć na portal Mindly.pl 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 6871 razy

Tematy i cele EDEN

Zasada działania projektu EDEN jest prosta: każdego roku Komisja Europejska, w bliskiej współpracy z krajowymi organami odpowiedzialnymi za turystykę, wybiera temat oraz po jednym ośrodku turystycznym z każdego kraju uczestniczącego.

Każdy wybrany temat służy uwydatnieniu różnych aspektów regionalnych atrakcji w Europie i jest związany ze zrównoważonym rozwojem, czy to z punktu widzenia kultury, gospodarki, lokalnego zaangażowania, czy też środowiska.

Uczestniczące ośrodki turystyczne muszą udowodnić, że udało im się rozwinąć ekonomicznie opłacalną turystykę w oparciu o aktualny w danym roku temat projektu EDEN. Tematy EDENu dają możliwość przedstawienia bogactwa różnorodności Europy, w tym zasobów naturalnych, dziedzictwa historycznego, tradycyjnych świąt, lokalnej gastronomii itd.

Kwalifikujące się ośrodki turystyczne, a mianowicie te mniej znane i zatłoczone, mogą w ten sposób pochwalić się tym, co świadczy o ich niepowtarzalności, a także zaprezentować turystom oczekujące na nich niezapomniane doświadczenia. Zwyciężają te ośrodki, które najlepiej odzwierciedlają wybrany temat w danym roku oraz oferują niepowtarzalne wrażenia turystyczne zgodnie z wzorcami zrównoważonego rozwoju.

Ośrodki EDEN można wyszukiwać według tematu lub kraju.

Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji EUROPA.wortale.net.


Dodaj swój komentarz

EDEN

| mapa witryny | login