rozmiar czcionki A A A
czytano 6417 razy

Tematy i cele EDEN

Zasada działania projektu EDEN jest prosta: każdego roku Komisja Europejska, w bliskiej współpracy z krajowymi organami odpowiedzialnymi za turystykę, wybiera temat oraz po jednym ośrodku turystycznym z każdego kraju uczestniczącego.

Każdy wybrany temat służy uwydatnieniu różnych aspektów regionalnych atrakcji w Europie i jest związany ze zrównoważonym rozwojem, czy to z punktu widzenia kultury, gospodarki, lokalnego zaangażowania, czy też środowiska.

Uczestniczące ośrodki turystyczne muszą udowodnić, że udało im się rozwinąć ekonomicznie opłacalną turystykę w oparciu o aktualny w danym roku temat projektu EDEN. Tematy EDENu dają możliwość przedstawienia bogactwa różnorodności Europy, w tym zasobów naturalnych, dziedzictwa historycznego, tradycyjnych świąt, lokalnej gastronomii itd.

Kwalifikujące się ośrodki turystyczne, a mianowicie te mniej znane i zatłoczone, mogą w ten sposób pochwalić się tym, co świadczy o ich niepowtarzalności, a także zaprezentować turystom oczekujące na nich niezapomniane doświadczenia. Zwyciężają te ośrodki, które najlepiej odzwierciedlają wybrany temat w danym roku oraz oferują niepowtarzalne wrażenia turystyczne zgodnie z wzorcami zrównoważonego rozwoju.

Ośrodki EDEN można wyszukiwać według tematu lub kraju.

Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji EUROPA.wortale.net.


Dodaj swój komentarz

EDEN


Wróć na portal Mindly.pl 

lub przejdź na portal: Psy24.pl
 

 


 

| mapa witryny | login