Wróć na portal Mindly.pl 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 4190 razy

Zatrudnienie nowego pracownika - jak się za to zabrać?

Rozwój firmy wiąże się z większą ilością obowiązków. W każdym przedsiębiorstwie przychodzi więc i czas na zatrudnienie nowego pracownika. Jak się do tego zabrać? W jaki sposób prowadzić rekrutację? Na co zwrócić uwagę? Podpowiemy Ci jak zatrudnić pracownika szybko, łatwo i przyjemnie.

Rekrutacja samodzielna czy przez fachowców?

Samodzielne szukanie odpowiedniego pracownika zapewne wielu właścicielom firm spędza sen z powiek. Trudno jest bowiem przeprowadzać rozmowy i oceniać kandydatów, jeśli ma się w tym zakresie znikome doświadczenie. Nie każdy również posiada psychologiczne predyspozycje do oceny innych lub po prostu nie wie o co zapytać. Jeśli zdecydujesz się na samodzielną rekrutację pamiętaj, że musisz się do niej solidnie przygotować. Czytaj życiorysy kandydatów, przygotuj sobie odpowiednie pytania, sprawdź jakich pytań absolutnie nie możesz zadać. Czytaj artykuły i poradniki na co zwrócić uwagę i postaraj się wcielić w rolę psychologa, starając się "rozgryźć" rozmówcę. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, aby samemu wcielić się w rolę rekrutera, skorzystaj z usług fachowców, którzy zrobią to za Ciebie.

Agencja pracy jako nowa forma zatrudnienia


Na polskim rynku pracy bardzo prężnie rozwijają się usługi, które w minionej dekadzie traktowane były po macoszemu. Coraz większą popularnością cieszą się agencje pracy, które spełniają rolę pośrednika. W dużym uproszczeniu ich pracę można przedstawić w następujący sposób: pracodawca zleca rekrutację i obsługę administracyjną pracownika, agencja zatrudnia go i poniekąd "wynajmuje" zleceniodawcy. Coraz więcej pracodawców zainteresowanych jest taką formą zatrudniania pracowników głównie ze względu na wygodę takiego rozwiązania, mniejsze koszty przeprowadzenia rekrutacji, a także fachowe doradztwo ze strony agencji pracy.

Usługi HR - znalezienie odpowiedniego pracownika to pestka


Jednym z filarów zarządzania przedsiębiorstwem jest zarządzanie zasobami ludzkimi i ich efektywne wykorzystanie. Nie każda firma jednak posiada własny dział Human Resources, który mógłby zająć się wyłącznie rekrutacją i sprawami zatrudnienia. W takich przypadkach usługi HR i tak zwany outsourcing są doskonałym rozwiązaniem. Firma świadcząca tego typu usługi zajmie się za Ciebie takimi zagadnieniami jak: rekrutacja pracownika, rozmowa kwalifikacyjna, organizacja szkoleń czy ocena pracownika. Skorzystanie z zewnętrznych usług HR jest również idealnym sposobem, aby mieć pewność zatrudnienia najlepszego kandydata.

Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji EUROPA.wortale.net.


Dodaj swój komentarz
| mapa witryny | login