Wróć na portal Mindly.pl 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 1235 razy

Otwieranie drzwi bez klucza – na czym to polega

Otwieranie drzwi bez kluczyka wydaje się dziwne – przecież dla bezpieczeństwa, wychodząc z domu, lepiej je dobrze zamknąć, a po powrocie wystarczy użyć swojego kompletu, by wejść do środka. Okazuje się jednak, że to pojęcie dobrze znane profesjonalnym ślusarzom zatrudnionym w najlepszych punktach Pogotowia zamkowego. Są oni doświadczeni w wykonywaniu awaryjnego otwierania mieszkania, czyli de facto w… otwieraniu zamków bez użycia klucza w sytuacji, gdy klient ma problem z zablokowanym zamkiem.

Jak rozwiązać problem z zamkiem, który nie chce się otworzyć?

Przyczyn problemów z zablokowanym zamkiem w drzwiach wejściowych może być sporo. Niekiedy jest to spowodowane nagłą awarią zamka, innym razem przez to, że zignorowaliśmy wcześniejszą usterkę i zamek do drzwi w końcu odmówił posłuszeństwa. Doświadczeni ślusarze wymieniają też sytuacje, w których komuś zdarzyło się zatrzasnąć klucze w mieszkaniu – i wcale nie jest to odosobniony przypadek! Ułamany klucz w zamku, zapchana i zabrudzona dziurka od klucza… Można by tak wymieniać, natomiast znacznie lepiej zastanowić się nad rozwiązaniem powstałego problemu z zamkiem, który utrudnia dostęp do mieszkania. Tutaj z pomocą również przychodzą najlepsi technicy z Pogotowia ślusarskiego, którzy doradzają, aby niezwłocznie wezwać na miejsce specjalistę biegłego w awaryjnym otwieraniu mieszkań. Przeprowadzi on otwieranie zamka bez kluczyka, mając na uwadze bezpieczeństwo oraz dbałość o jak największy spokój i komfort poszkodowanej osoby.

Najczęstsza usługa ślusarska – awaryjne otwieranie drzwi

Awaryjne otwieranie drzwi należy do tych usług ślusarskich, które – choć nieplanowane – zamawiane są nadzwyczaj często w dobrych punktach Pogotowia ślusarskiego. Wydaje się, że to nie jest trudne zadanie, ale nawet dla wprawionego i wysoko wykwalifikowanego specjalisty może ono czasem być wyzwaniem. Wszystko zależy od przyczyny, a także od poziomu skomplikowania usterki zamka do drzwi. Otwieranie ich bez użycia klucza wymaga niemałej precyzji, ponieważ wystarczy drobne potknięcie, aby na drzwiach, ościeżnicy lub w obrębie zamka powstała nieestetyczna rysa czy poważniejsze uszkodzenie. Dobry ślusarz posiada specjalistyczne narzędzia, które ułatwiają to zadanie, lecz nadal wymaga ono maksymalnego skupienia oraz dokładności. Słowem, awaryjne otwieranie drzwi do mieszkania nie jest zadaniem dla amatora. Jest to usługa, którą warto zlecić najlepszym technikom z Pogotowia zamkowego, ponieważ posiadają oni odpowiednie doświadczenie i szerokie umiejętności w tym zakresie.


Artykuł sponsorowany.

Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji EUROPA.wortale.net.


Dodaj swój komentarz
| mapa witryny | login