Wróć na portal Mindly.pl 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 9889 razy

Decyzja o zaprzestaniu działalności

Przedsiębiorca może podjąć decyzję o zaprzestaniu prowadzenia działalności z kilku powodów:

  • emerytura - przekazanie własności jest złożonym procesem i musi być zaplanowane z dużym wyprzedzeniem przed przejściem na emeryturę, ale jeżeli przedsiębiorstwo ma ugruntowaną pozycję na rynku, właściciel powinien rozważyć przekazanie go w inne ręce, ponieważ w ten sposób można zachować wszystkie osiągnięcia przedsiębiorstwa, zwłaszcza umiejętności i miejsca pracy;
  • dobrowolne zamknięcie działalności - przedsiębiorcy po prostu podejmują decyzję o zamknięciu przedsiębiorstwa i w związku z tym muszą się zastosować do właściwych procedur krajowych;
  • upadłość - czasami przedsiębiorstwa zmuszone są do zaprzestania działalności. Powodem może być ich niezdolność do dostosowania się do ciągłych zmian, które są nieodłącznym elementem działalności gospodarczej - większa konkurencja globalna, nowe produkty na rynku, nowe technologie - lub nieprzewidziane zdarzenia, jak na przykład bankructwo głównego klienta.

Aby zminimalizować straty wszystkich zainteresowanych, istotne jest wczesne działanie - poprzez planowanie strategii ratunkowej lub podjęcie decyzji o likwidacji.

Upadłość firmy nie musi zniechęcać uczciwych przedsiębiorców od rozpoczęcia działalności od nowa. Wielu zaczynających ponownie uczy się na swoich błędach, a ich nowe przedsiębiorstwa często odnoszą większe sukcesy niż inne.

Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji EUROPA.wortale.net.


Dodaj swój komentarz
| mapa witryny | login