Wróć na portal Mindly.pl 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 2219 razy

Czy wymiana funtów online jest bezpieczna?

W obliczu bardzo korzystnego kursu funta wiele osób zastanawia się gdzie najlepiej wymienić złotówki na brytyjską walutę. Obecnie najpopularniejszą metodą jest skorzystanie z usług kantorów online. Jednak czy jest to bezpieczny sposób? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Zwykły kantor na mieście

Zastanówmy się, jak wygląda typowa wizyta w klasycznym kantorze. Po pierwsze musimy znaleźć wolną chwilę by się do takowego udać. Miejmy na uwadze, że najczęściej kantory czynne są do godzin popołudniowych, w niektórych przypadkach jedynie w tygodniu. Najwięcej z nich spotkamy w centrum miasta. Czeka nas więc wycieczka przez miasto z duszą na ramieniu i portfelem lub torbą pełną pieniędzy, które zamierzamy wymienić. Pomijamy kompletnie fakt, że jeśli mieszkamy w większym mieście, czeka nas jeszcze odstanie swego w kolejce.

Kolejny problem rodzi się przy samej wymianie. Okazuje się, że kursy wymiany wcale nie są tak atrakcyjne, jak przed chwilą słyszeliśmy w ulubionym radiu lub kanale informacyjnym. Wynika to z tego, że prowadzenie kantoru stacjonarnego nie należy do najtańszych, a ktoś to wszystko musi opłacić. Oczywiście jest to robota dla klienta. Opłaci on ochronę, monitoring, czynsz i usługi konwojenckie w postaci sporej marży wliczonej w kurs waluty. O możliwości napadu na taki kantor nie wspominamy, ponieważ nieszczęścia zdarzają się wszędzie. Należy jednak przyznać, że znacznie trudniej o tego typu problemy, jeżeli sprawy załatwiamy bez wychodzenia z domu.


Kantor internetowy jest bezpieczniejszy i wygodniejszy

Porównajmy powyższy scenariusz z opcją zakupu waluty w kantorze prowadzonym w Internecie. Typowy klient takiego serwisu chcąc dokonać transakcji na przykład z powodu atrakcyjnego kursu funta, wyciąga swojego laptopa, tablet czy telefon. Następnie loguje się na swoje konto bankowe i konto w kantorze. Przelewa do kantoru środki, które chciałby wymienić. W panelu użytkownika wybiera walutę, którą chciałby zakupić i cieszy się przelewem zwrotnym nawet w 15 minut i bez wychodzenia z domu.

Nad bezpieczeństwem transakcji czuwają najnowsze technologie. Wśród nich możemy wyróżnić szyfrowanie danych wymienianych z kantorem za pomocą SSL. Nawet najlepszemu hakerowi z dostępem do superkomputera złamanie takiego szyfru zajęłoby setki, jeśli nie miliony lat!

Podobnie, jak ma to miejsce w czasie używania konta bankowego, mamy możliwość skorzystania z uwierzytelnienia za pomocą wiadomości SMS na zaufany numer telefonu. Oznacza to, że nawet jeśli ktoś wejdzie w posiadanie naszego loginu i hasła to w dalszym ciągu nie będzie w stanie ukraść naszych pieniędzy.

Dodatkowo internetowe serwisy finansowe, takie jak kantor online, są dokładnie monitorowane przez organy państwowe. Prawodawstwo wymusza na nich skrupulatne testy i audyty swojego serwisu, aby oferował on jak największy stopień bezpieczeństwa swoim klientom. Możemy więc z czystym sumieniem polecić taką formę obracania walutą.

W artykule wykorzystano informacje pochodzące ze strony https://internetowykantor.pl/kurs-funta/

Artykuł partnera serwisu.

Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji EUROPA.wortale.net.


Dodaj swój komentarz

Inne

| mapa witryny | login