Wróć na portal Mindly.pl 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 6952 razy

Jak wziąć udział?

Każdego roku Komisja Europejska publikuje jedno zaproszenie do składania wniosków, wspierając krajowe władze publiczne odpowiedzialne za turystykę w państwach członkowskich (z reguły ministerstwa lub organy publiczne o takich samych kompetencjach) oraz zachęcając je do uczestnictwa w projekcie i organizowania krajowych procedur selekcji. Możliwość uczestnictwa mają także państwa kandydujące, jednak nie jest im udzielane wsparcie finansowe. Mimo to mogą one skorzystać z takich samych warunków oraz działań promocyjnych projektu EDEN jak państwa członkowskie.

W pierwszej połowie roku wszystkie kraje uczestniczące w projekcie przeprowadzają własne procedury selekcji. W pierwszej kolejności organizują one kampanię informacyjną w celu powiadomienia wszystkich potencjalnych kandydatów o konkursie, a następnie wybierają zwycięski ośrodek na podstawie zestawu kryteriów ustanawianych zarówno na szczeblu europejskim, jak i krajowym. Nazwy zwycięzców są zazwyczaj zgłaszane Komisji przed nastaniem lata.

Ceremonia wręczenia europejskich nagród jest organizowana przez Komisję Europejską w drugiej połowie roku.

Jeżeli zarządzasz ośrodkiem turystycznym, który według Ciebie zasługuje na miano modelowego, skontaktuj się z organizatorem (tzw. „Koordynatorem projektu pdf - 37 KB [37 KB] ”) z władz w swoim kraju. Pełna lista osób kontaktowych dla następnego konkursu jest już dostępna.

Pomysły czerpać można także z przykładów wdrażania projektów w pierwszym roku w krajach, które wzięły już udział w inicjatywie. Przykłady te obejmują procedurę selekcji oraz działania promocyjne (patrz strona dotycząca wdrażania). Opublikowano również teksty poprzednich zaproszeń oraz przewodnik zgłaszania kandydatur, aby kandydaci mogli dowiedzieć się więcej o tym, co zostało zrealizowane w przeszłości.

Należy pamiętać, że zaproszenie do składania wniosków publikowane przez Komisję Europejską skierowane jest wyłącznie do administracji publicznej. Osoby, które reprezentują lokalny ośrodek turystyczny i które pragną wziąć udział w konkursie na ośrodek EDEN, powinny zgłosić się do konkursu krajowego.

Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji EUROPA.wortale.net.


Dodaj swój komentarz

EDEN

| mapa witryny | login