Wróć na portal Mindly.pl 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 408 razy

Niemiecki rynek pracy z całą pewnością jest chłonny i otwarty na przyjezdnych. W związku z tym prawdopodobieństwo znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia u naszego sąsiada często jest większe niż w Polsce. Jakie zawody będą w cenie? Kto ma szanse na dobrze płatną pracę w Niemczech? Sprawdź nasz artykuł!

Praca na budowie w Niemczech - dostępna od zaraz?

W Niemczech brakuje przede wszystkim wykwalifikowanych pracowników i przewiduje się pogłębianie tego niedoboru. Przedstawiciele, jakich profesji nie będą mieli problemu ze znalezieniem zatrudnienia? Mile widziani są pracownicy budowlani, między innymi elektrycy, a przede wszystkim zawody rzemieślnicze. Za zachodnią granicą brakuje doświadczonych hydraulików, murarzy, stolarzy, dekarzy czy monterów.

Praca w Niemczech na budowie dostępna jest niemalże od zaraz, wystarczy, że znajdziesz odpowiednią dla siebie ofertę. Warto w tym przypadku skorzystać z pomocy firm specjalizujących się w szukaniu pracy za granicą. Jedną z takich firm jest InServ, który posiada wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu kontraktów na niemieckim rynku pracy. Szeroki wybór ogłoszeń, minimum formalności, krótki czas oczekiwania na zatrudnienie oraz pomoc w organizacji wyjazdu - to cenne wsparcie, z którego warto skorzystać, aby zminimalizować stres i ryzyko oszustwa.

Praca na budowie w Niemczech - jakie ma zalety?

Niemieccy przedsiębiorcy cenią Polaków za ich wiedzę, kompetencje i doświadczenie, dlatego chętnie ich zatrudniają, oferując atrakcyjne warunki zatrudnienia i wysokie płace. Warto zauważyć, że pracując za granicą, zarobisz kilkukrotnie więcej niż w Polsce za ten sam zakres obowiązków. To pozwoli Ci poprawić jakość życia, a nawet zebrać sporo oszczędności, które możesz przeznaczyć na większą inwestycję np. zakup mieszkania.

Dodatkowo praca w Niemczech to duża lekcja, możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego i nowych kompetencji. Poszerzanie kwalifikacji z pewnością zaprocentuje również po powrocie do Polski (jeśli podejmiesz taką decyzję). Pracując za granicą, naturalnie uczysz się języka, obcujesz w innej kulturze i poznajesz nowych ludzi. Jak widzisz, to sposób nie tylko na rozwój zawodowy, ale też osobisty.

Warto również pamiętać, że Polskę i Niemcy dzieli stosunkowo niewielka odległość, co skraca czas podróżowania. Dojazd w obie strony jest prosty, a możliwości jest naprawdę wiele: własne auto, wynajęty bus czy samolot. To umożliwia częste wizyty w kraju i spotkania z bliskimi.

Jak znaleźć pracę w Niemczech?

Szanse na sukces masz wyłącznie wówczas, gdy znajdziesz wiarygodnego pracodawcę. Jak szukać pracy za granicą?

  • Portale ogłoszeniowe - to najczęściej wykorzystywany sposób szukania zatrudnienia, wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło “praca budowa Niemcy”, by znaleźć różnorodne ogłoszenia. Pamiętaj jednak o zachowaniu ostrożności, ponieważ w sieci bardzo łatwo trafić na tzw. “firmy krzak” lub innego typu oszustwa.
  • Polecenia znajomych - praca za granicą na budowie przez polecenie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ udajesz się w sprawdzone miejsce, dzięki czemu minimalizujesz ryzyko ewentualnych problemów i komplikacji. Niestety nie każdy ma wśród swoich bliskich osoby pracujące w Niemczech, co eliminuje taki sposób znalezienia zatrudnienia.
  • Współpraca z firmą budowlaną - to propozycja, o której wspomnieliśmy już wyżej. Firmy takie, jak InServ pozyskują legalne i dobrze płatne kontrakty na terenie Niemiec, a następnie do zainteresowanych fachowców kierują zlecenia. Taka forma poszukiwania pracy jest przede wszystkim bezpieczna i w pełni legalna. Przekonaj się sam!

Informacja prasowa.

Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji EUROPA.wortale.net.


Dodaj swój komentarz
| mapa witryny | login