rozmiar czcionki A A A
czytano 6287 razy

Połączenie z innym przedsiębiorstwem

Jednym ze sposobów zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstwa jest nabycie innego przedsiębiorstwa lub połączenie się z nim.

Przejęcia

Nabycie oznacza przejęcie innego przedsiębiorstwa. Zakup przedsiębiorstwa z ugruntowaną już strukturą może okazać się korzystny dla rozwoju naszego przedsiębiorstwa.

Połączenia

Połączenia - gdy dwa lub większa liczba przedsiębiorstw łączy się, pozostając w rękach jednego właściciela - mogą ograniczać lub zniekształcać konkurencję, dając połączonemu przedsiębiorstwu dominującą pozycję na rynku bądź nadmierny wpływ na łańcuch produkcji lub dystrybucji. To z kolei może spowodować wzrost cen dla konsumentów, ograniczyć wybór i zahamować innowacje.

Jeżeli roczny obrót połączonych przedsiębiorstw przekroczy pewną graniczną wartość (odsetek globalnej i europejskiej sprzedaży), należy poinformować o tym Komisję Europejską, która przeanalizuje wpływ połączenia na konkurencję. Połączeniami wiążącymi się z niższymi obrotami zajmują się krajowe organy ds. konkurencji.

Zasady dotyczące połączeń stosuje się do wszystkich przedsiębiorstw działających w UE bez względu na to, czy mają one swoje siedziby w UE, czy poza nią.

UE również określa zasady umożliwiające transgraniczne połączenia spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, czyli operacje, które były kiedyś kosztowne i bardzo trudne. Nowe zasady są szczególnie korzystne dla małych przedsiębiorstw, które pragną prowadzić działalność zagraniczną.

Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji EUROPA.wortale.net.


Dodaj swój komentarz

Rozwój przedsiębiorstwa


Wróć na portal Mindly.pl 

lub przejdź na portal: Psy24.pl
 

 


 

| mapa witryny | login