Wróć na portal Mindly.pl 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 6849 razy

Szukanie pracy w EURES

Oferty pracy dostępne w portalu EURES zamieszczają członkowie i partnerzy sieci EURES, a zwłaszcza europejskie publiczne służby zatrudnienia. Korzystają one z portalu EURES w celu zamieszczenia ofert pracodawców zainteresowanych rekrutacją pracowników z innych krajów europejskich. Takie „oferty pracy EURES” oznaczone są niebieską flagą, co oznacza, że dany pracodawca jest szczególnie zainteresowany naborem pracowników z innych krajów europejskich.

W celu zwiększenia przejrzystości rynku pracy w Europie, na naszej stronie umieszczane są – z nielicznymi wyjątkami – wszystkie ogłoszenia o pracę w posiadaniu europejskich publicznych służb zatrudnienia. Oferty te nie są oznaczone niebieską flagą i nie są „ofertami pracy EURES”.

Oferty dotyczą wielu różnych zawodów oraz obejmują propozycje pracy stałej i sezonowej. W każdej ofercie widnieją informacje dotyczące sposobu złożenia zgłoszenia oraz osoby, z którą należy się skontaktować. Osobą taką może być doradca EURES, który zajmie się zgłoszeniem lub, w innych przypadkach, bezpośrednio pracodawca.

Europejskie służby zatrudnienia codziennie aktualizują bazę danych EURES, co sprawia, że znajdujące się w niej oferty pracy pozostają w systemie tylko tak długo, póki są aktualne.

O czym trzeba pamiętać poszukując pracy przez EURES:

Chociaż większość informacji dotyczących stanowisk pracy, takich jak rodzaj umowy, wymagane doświadczenie i poziom wykształcenia, została przetłumaczona na wszystkie języki UE, nie dotyczy to tytułu i tekstu ogłoszeń o pracę. Wyszukiwanie przy pomocy słów kluczowych w danym języku nie umożliwi więc za każdym razem dotarcia do wszystkich ofert pracy w bazie danych. Przykładowo, wpisując jako hasło angielskie słowo waiter, prawdopodobnie nie trafisz na te same oferty pracy, co w przypadku wpisania francuskiego słowa serveur. Takie kategorie jak „zawód”, „wymagane doświadczenie”, „miejsce zatrudnienia” itp. zostały natomiast przetłumaczone na wszystkie języki.

 

Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji EUROPA.wortale.net.


Dodaj swój komentarz
| mapa witryny | login